Футбол. Беларусь абгуляла Арменію ў таварыскім матчы

04.03.2010 09:45
Архив Редакция

Нацыянальная зборная Беларусі па футболе, якая трэцяга сакавіка паднялася ў рэйтынгу ФІФА на адзін радок і займае цяпер 79-е месца, абгуляла ў гэты ж дзень у таварыскім матчы каманду Арменіі (103). Матч прайшоў у турэцкай Анталіі і завяршыўся перамогай беларускай зборнай з лікам 3:1.

Першая палова матчу завяршылася бязголавай нічыёй. У другім тайме першай выйшла наперад зборная Беларусі. На 58-й хвіліне Сяргей Сасноўскі ўварваўся па месцы правага крайняга і з блізкай адлегласці разпячатаў вароты зборнай Арменіі, перадае ІА «REGNUM-Беларусь».

Каманда Мінасяна, ледзь пачаўшы з цэнтра поля, зраўняла лік. Пасля моцнага ўдару Самвела Мелканяна першым на дабіцці апынуўся Лявон Пачадаян і бесперашкодна паразіў мэту. На хвалі поспеху армянскія футбалісты ў троххвілінным адрэзку стварылі тры галявыя моманты, аднак давесці іх да лагічнага канца не змаглі.

Плата за марнатраўнасць не прымусіла сябе доўга чакаць. Спачатку гулец «Барселоны» Аляксандр Глеб вывеў зборную Беларусі наперад, а потым і яго брат Вячаслаў зрабіў лік 3:1. Гэта адбылося на 74 і 84-й хвілінах адпаведна.