Лукашэнка зрабіў шэраг кадравых прызначэнняў

30.06.2011 16:06
Архив

Прэзідэнт Беларусі Аляксандр Лукашэнка 30 чэрвеня разгледзеў шэраг кадравых пытанняў. Як распавялі ў Адміністрацыі кіраўніка дзяржавы, прэзідэнт прызначыў Шорца Андрэя Віктаравіч міністрам жыллёва-камунальнай гаспадаркі, Церахава Аляксандра Аляксандравіча - першым намеснікам міністра жыллёва-камунальнай гаспадаркі.

Акрамя таго, Аляксандр Лукашэнка прызначыў Архіпаву Ірыну Віктараўну першай намесніцай міністра архітэктуры і будаўніцтва; Гардзеенку Наталлю Міхайлаўну — намесніцай міністра сувязі і інфарматызацыі; Сяліцкую Элу Аляксандраўну — намесніцайм міністра па падатках і зборах.

Прэзідэнт таксама даў згоду на прызначэнне:

Жыгуліча Аляксандра Міхайлавіча — намеснікам старшыні Дзяржаўнага камітэту па навуцы і тэхналогіях;

Карпенкі Ігара Васільевіча — намеснікам старшыні Мінскага гарвыканкама;

Пасевіна Генадзя Анатольевіча — кіраўніком адміністрацыі Савецкага раёна Мінску;

Сімановіча Генадзя Віктаравіча — старшынём Кастрычніцкага райвыканкама;

Лісоўскага Аляксандра Мікалаевіча — кіраўніком адміністрацыі Ленінскага раёна Бабруйску;

Міхайлюка Уладзіміра Барысавіча — першым намеснікам начальніка Беларускай чыгункі;

Чыруна Мікалая Уладзіміравіча — генеральным дырэктарам адкрытага акцыянернага таварыства «Белшына»;

Сільвановіча Алега Ігаравіча — генеральным дырэктарам рэспубліканскага ўнітарнага прадпрыемства «Нацыянальная кінастудыя «Беларусьфільм»;

Белага Ігара Георгіевіча — генеральным консулам Беларусі ў Стамбуле (Турэцкая Рэспубліка);

Філіпчыка Валянціна Анатольевіча — генеральным консулам Беларусі ў Адэсе (Украіна);

Шылу Дзмітрыя Мікалаевіча — намеснікам генеральнага сакратара Савета Міжпарламенцкай асамблеі дзяржаў-удзельніц СНД — прадстаўніком Нацыянальнага сходу Рэспублікі Беларусь у Міжпарламенцкай асамблеі дзяржаў-удзельніц СНД;

Сасонку Міхаіла Паўлавіча — першым намеснікам адказнага сакратара Парламенцкага сходу Саюза Беларусі і Расіі;

Шалюту Аляксандра Елісеевіча — намеснікам начальніка апарату прадстаўніцтва Парламенцкага сходу Саюза Беларусі і Расіі ў Рэспубліцы Беларусь;

Буру Віктара Паўлавіча — надзвычайным і паўнамоцным паслом Беларусі ў Кітайскай Народнай Рэспубліцы, у Манголіі па сумяшчальніцтве;

Гошына Уладзіміра Анатолевіча — надзвычайным і паўнамоцным паслом Беларусі ў Рэспубліцы Індыя;

Гаўрук Вольгу Анатолеўну — надзвычайным і паўнамоцным паслом Беларусі ў Таджыкістане;

Сцепуся Анатоля Аляксеевіча — надзвычайным і паўнамоцным паслом Беларусі ў Тунісе па сумяшчальніцтве.